Makine Öğrenme ve Yapay Zeka

      Büyük miktarlarda ve çeşitli veri türlerinin işlenmesi ve analizi gibi çalışmaların veri büyüklüğü arttıkça elle işlenmesi ve kullanılması da imkansız hale gelmektedir. Örneğin; bir şehir için 10 yıl sonra oluşacak nüfus doyumu, ihtiyaç duyulacak eğitim kurumu, gerek duyulacak ulaşım yöntemleri, güvenlik ve gıda gibi temel kavramların yanında çocuklar için sağlanması gereken anaokulu sayısı ve yeşil alan ihtiyacı gibi spesifik ihtiyaçların öncesinden belirlenerek önlem alınması yada yatırım planlaması gibi sürdürülebilir çalışmalar yapılmasını sağlamaktadır.

 

      Bu sebeple farklı veri türlerini konularına göre ayrı ayrı ele alarak farklı metotlarla analizinin yapılması ve anlamlandırılması sonucunda nitelikli bir kavram oluşturabilmesi için önce sınıflandırma, sonrasında ise kümeleme ve regresyon işlemlerine tabi tutulmaktadır. Belirlenen kurallar sayesinde makine öğrenme yöntemi ile verilerin işlenmesini ve anlamlandırılmasını hızlı ve mümkün kılmaktayız. Bu çalışmalar bir sonraki adım olan Derin Öğrenme (Deep Learning) ve bu adımın sonunda Yapay Zeka (Artificial Intelligence “AI”) uygulamalarının da temelini oluşturmaktadır.

 

      AREMSOFT olarak; veri ne kadar büyük olursa olsun anlamlandırılmasını mümkün kılmak için gerekli olan Makine Öğrenme (Machine Learning), Derin Öğrenme (Deep Learning) ve Yapay Zeka (Artificial Intelligence “AI”) teknolojisi üzerine, konusunda uzman ekibimizle uzun soluklu Ar-Ge çalışmalarımız güncel teknolojinin anlık takibi ile tüm hızıyla devam etmektedir.

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Tüm kampanya ve yeniliklerimizden haberdar olmak için e-bültene üye olmaya ne dersiniz!

Aremsoft © 2005-2021. All Rights Reserved