OpenData (ARKHE)

      Günümüzde birçok Akıllı Kent, İnovasyon ve Ar-Ge Projesi etkin sonuçlar sağlaması yönünden veriye ihtiyaç duymaktadır. Çevre ve insan odaklı çözümler üretilebilmesi amacıyla kurum verilerinin güvenli yayınlanmasının yanında doğru ve kontrol altında yayınlanabilmesi de büyük önem taşımaktadır. Tamamen yasal çerçevede bulunan veri setlerinin kişi kurumlarca kullanılabileceği bilinci ile yayınlanması etkin çözümler üretilmesi için hayati öneme sahiptir.

 

      AREMSOFT uzmanlık alanı olan veri toplama, işleme ve analiz konularında kamu kurum, kuruluşlarına da danışmanlık hizmetinin yanında veri güvenliği ve yayınlama hizmeti de vermektedir. Kamu kurum ve kuruluşları için tamamen otonom veri paylaşım modülleri hazırlayan AREMSOFT ilgili kurumun kendine ait verileri yorumlayarak analiz etmesine de yardımcı olmaktadır. Veri paylaşım süreçleri kurum ve kuruluşun kendine has yapısı göz önüne alınarak özel planlama yöntemleriyle karşılıklı belirlenmektedir.

 

      AREMSOFT günümüzde “veri” kavramının önemini göstermek amacıyla veri paylaşım portalının adını “ARKHE” olarak belirlemiştir. Bilindiği üzere ARKHE Latincede “başlangıç”, “köken” ve “hareket kaynağı” anlamına gelmektedir. Antik yunan felsefesinde ise ARKHE “temel yapı taşı” ve “ilk element” olarak bilinmektedir.

 

Hiç kuşkusuz 21. Yüzyılın ARKHE’ si AREMSOFT’ a göre “VERİ”’ dir.

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Tüm kampanya ve yeniliklerimizden haberdar olmak için e-bültene üye olmaya ne dersiniz!

Aremsoft © 2005-2021. All Rights Reserved