Sosyal Medya Analiz (SOREM)

      Teknoloji ve dijitalleşmenin hayatımıza getirdiği önlenemez değişimlerin zaman içinde insanlar arasında ki sosyal ilişkilere de yansıdığı görülmektedir. Sadece sosyal hayatla ve sosyal ilişkilerle kalmamakla birlikte siyasi görüşlere katılım ve siyasi hareketler sosyal medya kanallarında büyük ilgi görmektedir. İnsanların etkili iletişim kurabilmek amacıyla kullandıkları teknolojiler her geçen gün çeşitlenerek artmaya devam etmektedir. Özellikle sosyal medya portalı Twitter, siyasi kişiliklerin kendi görüşlerini, yorumlarını seçmen ve muhalif seçmenleri ile paylaştıkları en yaygın çevrimiçi kanal olma özelliğini taşımaktadır.

 

      AREMSOFT bu bakış açısıyla Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşayan Milletvekili, Parti İl ve İlçe Yöneticileri, İl ve İlçe Teşkilat Hesapları, Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanları ve diğer birçok siyasi aktörün yer aldığı 5000’in üzerinde twitter hesabı üzerinde kelime analizleri, olaylara refleks cümle araştırmaları, seçmenleri ile etkileşim istatistikleri, bulundukları parti görevlerinde etkinlik ve popülerlik sıralaması ve bölgesel sıralamalar gibi birçok spesifik araştırmalar gerçekleştirmektedir.

 

      Bu çalışmalar sayesinde siyasi görev üstlenen herkesin sosyal medya üzerinden iletişim istatistikleri belirlenerek, söylem ve etkili iletişim yöntemleri konusunda geliştirme danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır. Bir siyasinin seçmenlerinin önem verdikleri günlere hassasiyet gösterebilmesi için kronolojik olarak önemli günlerin detaylı listeleri çıkarılmaktadır. Bu günler ile alakalı siyasi temsilcilerin halkın önemsediği özel gün ve özel kişilerin doğum-ölüm günü gibi tarihler için sosyal medya postları hazırlanarak siyasi temsilcilere iletilmektedir. Siyasi Kullanıcının tercihine göre aylık veya haftalık raporlamaların hazırlanarak sunulabildiği bu uygulama sayesinde daha bilinçli sosyal medya kullanımı ve etkin itibar yönetimi hedeflenmektedir.

 

      Türkiye Cumhuriyeti özelinde oluşturan bu uygulama yöntemi gelen talep özelinde tüm ülke ve siyasi karakterler içinde hazırlanabilmektedir.

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Tüm kampanya ve yeniliklerimizden haberdar olmak için e-bültene üye olmaya ne dersiniz!

Aremsoft © 2005-2021. All Rights Reserved